MSC Adams ve MSC Nastran Patran Analiz Programı

msc MSC Adams ve MSC Nastran Patran Analiz Programı Tecrübem  makine mühendisiyim diyorsanız, bir analiz programıyla en azından öğrencilik dönemlerinizde öyla yada böyle ilişkiniz olmuştur. Belki projelerinizde bol bol kullanmışsınızdır, yada kurmuş fakat birkaç proje yapıp kaldırmışsınızdır hatta kurmaya çalışıp kuramamış ta olabilirsiniz. Eğer lisasını almadan kullanmışsanız bu aslında suçtur ama öğrenci iseniz yani amacınız öğrenmek ise bu genelde yazılım firmaları tarafından hoşgörülmektedir. Mühendislik hayatımda hiç bir analiz programıyla işim olmadıysada öğrencilik haytatımda epey bir projeyle uğraştım ve bu konuda biraz deneyimde kazandım. Eğer öğrenci arkadaşlardan bu konuda istek gelirse yardımcıda olabilirim. Benim projelerimde en çok kullandığım iki analiz programı vardı bunlar MSC Adams ve MSC Nastran Patran analiz programlarıydı. Bununla birlikte piyasada kullanılan bir çok analiz programı mevcuttur. Bu programları öğrenmek ilk evrelerde biraz baş ağrıtsada kurs veya seminerlere katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bazı üniversitelerin sağlamış olduğu ücretsiz kursları takip ederek bu konuda kolaylıkla ilerleme kaydedersiniz. Yada ücretli kurslarlada bunu yapabilirsiniz. Ben Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Topluluğunun organizatörlüğünü yaptığı ücretsiz kurslarla bu analiz programlarında ilerleme kaydettiğimi söyleyebilirim.

ADAMS konusunda programın Türkiye’deki dağıtıcısı olan Bias mühendislikten destek alabilirsiniz. Bunun için destek@bias.com.tr adresine e-mail göndemeniz yeterli olacaktır.

Advertisements

Tags:

One Response to “MSC Adams ve MSC Nastran Patran Analiz Programı”

  1. ahmet Says:

    ben gaziantep üniversitesinde 3. sınıf okuyorum catia v5 r19 da shape design çalışıorum ansys 11 i başlangıç seviyesinde biliorum ama ben patran nastran da ilerlemek istiorum programını bulamadım öğrenciyiz gücümüz yetmez alıp kullanmaya eğitim olanaklarını ve patran nastran 64 bit uygulamasını bulmamda yardımcı olmanızı istiorum teşekkürler tekrar… ahmet_484_@hotmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: